Sacharidy

Sacharidy

Sacharidy jsou velmi důležité jak v době se organismus snaží doplnit odbourané bílkoviny a nosiče energie, tak v době, kdy, je nutno v těle připravit množství energie pro kvalitní a intenzivní trénink. 

Mužství a sója

Mužství a sója

Výrobky ze sóji obsahují tzv. izoflavony, které mají obdobné vlastnosti jako ženské pohlavní hormony – estrogeny. Mají se tedy muži, konzumující například doporučované tofu (sójový sýr), obávat ztráty nebo oslabení svého mužství? 

Proteiny v číslech

Proteiny v číslech

Aby svaly rostly, musí se tělo dostat do anabolického stavu, v němž se tvoří více bílkovin, než se jich rozpadne. Je-li tomu naopak, vznikne katabolizmus, tedy svaly se naopak odbourávají.

TRIBULUS TERRESTRIS

TRIBULUS TERRESTRIS

Tribulus terrestris (puncture vine) je rostlina, která funguje jako přírodní stimulátor vylučování testosteronu. Dále pomáhá při stimulaci sekrece tzv. luteinizačního hormonu, který reguluje produkci testosteronu u mužů.

GLUTAMIN

GLUTAMIN

Glutamin je nejčastěji se vyskytující se aminokyselina ve svalové tkáni, proto je na ni při růstu svalové hmoty lidským tělem kladena nejvyšší potřeba. Aminokyselina Glutamin je rovněž nezbytná při svalovém stresu.

HMB

HMB

HMB je metabolit aminokyseliny nazývané leucin. Jeho stálé užívání je schopné ovlivnit vývoj a masivní růst svalové hmoty a síly, přičemž napomáhá i při spalování tuku. HMB snižuje schopnost našeho těla odbourávat bílkoviny, čímž chrání svalové buňky proti katabolismu, rovněž chrání svalové buňky před poraněním v průběhu tréninku.

Kreatin

Kreatin

Kreatin je přirozenou součástí výbavy buněk. Vyskytuje se ve svalstvu, mozku, krvi a to ve formě kreatinfosfátu nebo volný. Denní fyziologická potřeba kreatinu pro běžného člověka je kolem 2g kreatinu, z nichž část získává organismus z potravy a část vlastní produkcí z aminokyselin – glycinu, argininu a methioninu.

Dieta - rady pro ženy

Dieta - rady pro ženy

Nedaří se vám zhubnout,? Nevíte, kde by mohla být chyba? Je možné, že vám teď pomůžeme.

Bílkoviny

Bílkoviny

Jsou základním stavebním kamenem svalové hmoty, a proto je k nim upřena největší pozornost všech sportovců, jejichž výkon závisí na síle a svalové hmotě.u.

Podnět pro růst svalů

Podnět pro růst svalů

Nutné fyziologické předpoklady pro růst svalů jsou optimální zatížení svalových vláken, optimální únava svalových vláken, optimální rychlost provádění cviků a přiměřená regenerace.

Carnitin

Carnitin

Volná aminokyselina s mnohostranným využitím. Jeho primární funkcí je transport tukových molekul pro energetické využití v pracující buňce.

Tuk v pase

Tuk v pase

Tuk v oblasti pasu se odstraňuje používáním velkého počtu opakování v takových cvicích, jako jsou rotace s lehkou tyčí ve stoji a sedu, úklony ve stoji, event. s lehkou zátěží (kladka, v lehu na boku na šikmé lavici), rotace na hyperextenzní lavici buď samostatně, nebo v kombinaci se záklony, rotace dolních končetin ve visu roznožmo ad.

Kofein

Kofein

Stimuluje centrální nervovou soustavu, zvyšuje uvolňování adrenalinu.

Zinek

Zinek

Přírodním zdrojem zinku je půda, avšak v dnešním ekologicky narušeném prostředí je jeho obsah v půdě minimální.

Aminokyseliny

Aminokyseliny

Zásobování organizmu dokonalými aminokyselinami je z hlediska optimálního růstu a dokonalé anabolizace naprosto prioritní záležitostí.


archiv článků z blogu

Copyright

© Vitalmax.eu, Všechna práva vyhrazena.

Žádná část těchto stránek nesmí být publikována a šířena žádným způsobem bez výslovného svolení autora! 

Informace o zpracování osobních údajů

Kontakt

  • Vitalmax Czech s.r.o.
  • Holečkova 49, 15000 Praha 5
  • IČ: 01441566, DIČ: CZ01441566
  • Výhradní distribuce:
  • HomeGym s.r.o.
  • Na Zahradách 2A, 69002 Břeclav
  • IČ: 27708144, DIČ: CZ27708144
  • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.